MICHAELA KRÁSOVÁ – OLEJÍČEK NA UCPANÝ NOS, RÝMA, ALERGIE,“TAJEMSTVÍ ENERGIE ČCHI“ TIANDE

By 9. 4. 2020

??? MASÁŽNÍ OLEJÍČEK NA UCPANÝ NOS – TAJEMSTVÍ ENERGIE ČCHI  tianDe ???
Podle tradiční východní medicíny je energie čchi – dýcháním samotného života, jakkoli to může znít metaforicky nebo poeticky.
Čchi není méně reálná než materiální věci. Nemůžeme ji sice uchopit, ale dá se procítit a můžeme se naučit ji ovládat. Správná cirkulace energie čchi v organismu člověka je předpokladem zdraví a dlouhověkosti.

Jednou ze základních cest, po kterých se čchi dostává do našeho organismu, je volné dýcháním nosem. Pokud je nos ucpaný, poškozuje se volné proudění čchi. Východní mudrci předpokládali, že pokud se v organismu přeruší cirkulace energie, člověk onemocní.

Masážní olejíček „Tajemství energie čchi“ na ucpaný nos vám pomůže vychutnat si každý nádech. Směs esenciálních olejů ve složení produktu umožní uvolnit nos a přispěje k normálnímu dýchání. Pokožka je transdermální cesta, jejímž prostřednictvím dopravíme do našich sliznic látky, které ničí viry, bakterie i plísně.

 

 

PŘI RÝMĚ, UCPANÉM NOSU I NACHLAZENÍ masírujeme malé množství olejíčku na křídla nosu, špičku nosu a pod nos, pokud budeme mazat ihned v začátku nachlazení. Dokud pokožka okolo nosu není ještě podrážděná od smrkání, natíráme nosní dírky kolem dokola, ale ne dovnitř nosu! NIKDY NENANÁŠÍME DO NOSU !!!

Děti mají 10x citlivější pokožku než dospělí, proto se dětem do 12ti let se používání olejíčku na nos nedoporučuje !!! Můžeme ho pravidelně dávat do aromadifuzéru před spaním,  ne do aromalampy, olejíček není dobré zahřívat !!! Opravdu stačí pár kapek denně :-).

PŘI ALERGIÍCH – nejdříve je dobré vyzkoušet případnou alergii testem kapky olejíčku, kterou vmasírujeme do loketní jamky, nejlépe večer a ráno uvidíme reakci naší pokožky.

Pokud se žádná reakce na pokožce neprojeví, můžeme aplikovat tak jako při nachlazení.

CHRÁPÁNÍ můžeme olejíčkem ovlivnit, jedná-li se o chrápání při ucpaném nosu nebo lehkém otoku sliznic. Pokud se jedná      o zvětšené mandle nebo velkou převislou sliznici nosu nemůžeme očekávat účinek tohoto oleje.

MASÁŽNÍ OLEJÍČEK „TAJEMSTVÍ ENERGIE ČCHI“ tianDe obsahuje :
?Čajovník – esenciální olej z čajovníku se odpradávna využíval pro hojení poranění a odpuzování hmyzu.
Má antiseptický účinek, zklidňuje podrážděnou pokožku.

?Geranium – esenciální olej z kakostu dokonale tonizuje pokožku, pomáhá obnovit její pružnost a elasticitu.

?Levandule – květy levandule naplňují prostor uklidňujícím aromatem.
Při vdechování této vůně protkané drobnými částicemi éterických olejů se obnovuje naše rovnováha a nacházíme vnitřní klid…

?Máta peprná – olej z máty peprné zlepšuje krevní oběh a látkovou výměnu v buňkách.

?Réva vinná – olej z hroznových jadérek má změkčující účinek, osvěžuje a tonizuje, vyrovnává barvu pleti.

?Blahovičník kulatoplodý – eukalyptový olej zlepšuje regeneraci buněk, zvyšuje regenerační schopnost organismu a přispívá k léčbě otoků.

?Lemon Eukalypt – protizánětlivý a antiseptický účinek, má antibakteriální a antivirové vlastnosti, stimuluje regeneraci tkání a snižuje otoky.

 

Další velice vhodné využití masážního olejíčku Tajemství energie čchi je masírovat meridiánové body dráhy plic. Naneseme pár kapek olejíčku a provádíme tlakovou masáž. Meridián plic – podle tradiční čínské medicíny jde o jinový meridián probíhající sestupně od hrudníku k ruce. V meridiánu převažuje jang, proto na něj mají silný vliv všechny duševní pochody.
Jeho vnitřní průběh začíná ve střední části hrudní dutiny, směřuje dolů a dostává se do kontaktu s tlustým střevem. Otáčí se zpět a vrací se podél horní části žaludku přes bránici do plic. Na povrch vystupuje v 2. mezižebří, uprostřed mezi linií prsní bradavky a podpaží, odtud stoupá k 1. mezižebří, kde se stáčí ke středu dvojhlavého svalu a k lokti, aby probíhal dále po palcové a dlaňové straně předloktí a ruky ke koncovému článku palce. Něco málo nad zápěstím vydává větev jdoucí na palcovou stranu ukazováku, kde se spojuje s meridiánem tlustého střeva. Má celkem 11 bodů. Důležitým je 7. bod (le-cjue) nacházející se nad zápěstím. Jeho indikací jsou všechna plicní onemocnění a onemocnění kůže. Mobilizuje energetický stav organismu. Je také bodem přechodu k meridiánu tlustého střeva.

 

Chcete si olejíček pořídit za VIP cenu ?? Vyřídím Vám zákaznickou kartičku, díky které nakoupíte s výraznou slevou oproti katalogovým cenám.

NAPIŠTE MI NEBO ZAVOLEJTE tel. 775 950 235

Detail produktu s katalogovou cenou zde: https://tiande.eu/cz/catalog/dlya_tela/aromafitoterapiya_i_massazh/sredstva_dlya_massazha/1292556

 

Autor : Michaela Krásová

9.4.2020

Sdílet