JARNÍ DETOXIKACE S TIANDE – OČISTA JATER,OBDOBÍ DŘEVA DLE TČM

By 7. 4. 2020

 PROČ JARNÍ DETOXIKACE NEBOLI OČISTA ORGANISMU ???

Detoxikace byla již dříve doporučována starověkými lékaři, aby jim zajistila prodloužení, ale i kvalitu života. Účelem detoxikace je toxické látky, které se v organismu hromadí následkem sedavého způsobu života, konzumací potravin, které obsahují mnoho živočišných bílkovin, rafinovaných cukrů, konzervantů atd.. Odpadní látky se v těle zadržují a zpomalují regeneraci orgánů. Akutní a chronické potíže pramení z hromadění toxinů zejména v tkáních.

Detoxikace zajistí kompletní pročištění a omlazení organismu a stejně tak prevenci před civilizačními chorobami, ale i kožními problémy, migrén, bolestí zad, menstruačních potíží, nespavosti atd..Zvyšuje samočistící schopnost orgánů podílejících se na vylučování. Pročistí celé tělo přirozeným a nenásilným způsobem. Odstraňuje toxiny, regeneruje, omlazuje celý organismus, udržuje rovnováhu, zvyšuje energii a projasňuje mysl. Spustí se přirozená samoléčebná schopnost organismu.

KDY DETOXIKOVAT ??

Ideální je začít dle pentagramu v  období  JARO = DŘEVO =  JÁTRA + ŽLUČNÍK ( od 15.2 do 14.5.), energie VÍTR

? když mluvíme o játrech a jejich oslabení, neznamená to, že musí být nemocná. Jedná se spíše o energii jater a o symptomech, které mohou nastat, když vše není tak, jak má být.
? díky principům, které nám nabízí čínská medicína, můžeme řešit vše ještě dřív, než vznikne nemoc, kterou byste později viděli ve svých jaterních testech.

z pohledu ročních období mají játra svůj vrchol na jaře
z pohledu orgánových hodin jsou játra nejaktivnější mezi 1-3 hodinou v noci. Kdo nemůže v tuto dobu spát, má oslabená játra

? JÁTRA a jejich párový orgán ŽLUČNÍK odpovídají za kvalitu šlach, nehtů a očí.
? nerovnováha tohoto orgánu a jeho QI ( přírodní energie) však může způsobovat i poruchu menstruace, a to z toho důvodu, že játra řídí průchodnost a uschovávají krev.
? odpovídají za kvalitu šlach, to jsou tkáně, které spojují klouby a svaly.
? pokud játra fungují správně, šlachy a blány jsou správně zvlhčovány a vyživovány. Pokud dojde k narušení funkce jater, nejsou šlachy dostatečně vyživovány a jejich schopnost pohybu se zmenšuje.

• např. dřevěnění končetin, obtíže při napínání a ohýbání, svalová kontrakce a tuhnutí, třes rukou a nohou, záškuby končetin, záněty šlach apod.

? NEHTY – zdroj výživy nehtů je stejný jako u šlach. Pokud je výživa nedostatečná jsou nehty:

• měkké a jemné, mohou být suché a mají zašlou barvu,vážnější případy jsou deformované, lámavé a roztřepené.

? OČI jsou vývodem jater opět to souvisí s výživou a dostatečnou cirkulací, pokud nejsou dostatečně zásobovány je vidění :

= rozostřené, noční vidění obtížné
= dochází k vysychání očí a škrábe v nich
= pokud vzplane oheň jater – oči jsou červené, napuchlé a boli v nich.
= pokud nemůžete na slunci vydržet bez slunečních brýlí, tak se podívejte na svá játra.

EMOCE A JÁTRA 
= játra uschovávají nejvíce nezpracované emoce, vše co v sobě dusíme a neventilujeme zůstává v játrech a oslabuje je.
? nejhorší emoce – zlost, agrese, malichernost a pesimismus.
? hlavní emocí jater je hněv.

 

Jsem moc ráda, že máme v tianDe nejen bylinné směsi, ale i doplňky stravy, mixy, kysele a v neposlední řadě detoxikační náplasti, které v mnohém pomohou tělo tzv.nastartovat, nakopnout a hlavně se zbavit všech škodlivin.

1/ BYLINNÁ SMĚS S VRBOVKOU A OSTROPESTŘCEM MARIÁNSKÝM tianDe

Fungování jater podporuje mnoho přírodních výtažků. Asi nejúčinnějším je ostropestřec mariánský, který se v tradiční medicíně využívá déle než dva tisíce let. Obsahuje komplex molekul bioflavonoidů, ten pravděpodobně chrání buňky jater tím, že snižuje hromadění škodlivých toxinů a zároveň stimuluje jejich odstranění. Působí také silně antioxidačně a může pomoci při regeneraci poškozených jaterních buněk.

2/ DETOXIKAČNÍ NÁPLASTI tianDe

komponenty obsažené ve složení náplastí mají vysoké absorpční schopnosti a silné antioxidační účinky. Zlepšují prokrvení pokožky a odstraňují toxiny. Napomáhají tak od únavy, ulevují od svalového napětí, přispívají ke zlepšení spánku a celkovému zvýšení imunity organismu.

Např: POMERANČ HOŘKÝ – Extrakt z plodů pomeranče hořkého je celkově posilujícím prostředkem, který zlepšuje látkovou výměnu
CHITIN – Výkonný sorbent přírodního původu, který absorbuje vylučované v organismu toxiny, odpadní látky, soli těžkých kovů
BAMBUS – extrakt z bambusové třtiny je vynikající absorbent, který dokáže vytáhnout nečistoty z povrchu kůže, což výrazně urychluje vylučování toxinů a regeneraci buněk a další

3/ FUNKČNÍ KOMPLEX „OSTROPESTŘEC S RIBOFLAVINEM“ tianDe

? DETOXIKACE JATER
Chrání játra, čistí je až na buněčné úrovni, slouží jako protinádorová imunita. Pomáhá při cirhóze jater,

při vylučování žluči i se záněty žlučníku. Vhodný je i při alergii a migrénách.

? TRÁVENÍ
Při poruchách trávení, poruchy slinivky, při hemeroidech. Při celiakii, diabetes.

❤️ SRDCE
Posiluje cévy, působí na křečové žíly, snižuje krevní tlak, prospívá i při nízkém tlaku.

? LEDVINY
Působí na kosti, lépe hojí zlomeniny, uzdravuje kůži (akné, ekzém, lupénka, dermatitidy, vyrážky, …). Při suché pokožce, mastné vlasy, afty, prasklé koutky, popraskané rty. Posiluje imunitu kůže.

? ZRAK
Lepší vidění díky B2 (riboflavinu), při zánětech spojivek, pálení očí, …

? IMUNITA
Zbavuje tělo nahromaděných toxinů. Po prodělané mononukle
óze, žloutence.

Já poslední 2 roky detoxikuji s detoxikačním tianDe programem pravidelně na podzim i na jaře ?.

Mám úžasný pocit po těle a netrápí mě už ekzém na rukách ?!!! kožní projevy jsou vždy odrazem vnitřního prostředí

Pokud nevíte jak na to, určitě mi zavolejte nebo napište.

 

Autor : Michaela Krásová , tel. 775 950 235

7.4 2020

Sdílet