PŘÍSTUP TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY : TOXINY – “ OBRÁNCI“ ORGANISMU

By 13. 3. 2020

Lidské tělo je ve své podstatě velmi moudře vymyšleno. Má přirozené obranné mechanismy, které ho chrání před „znečištěním“. Zdravý organismus je sám o sobě schopen kontrolovat a vybírat látky, které se do něj dostávají : užitečné – absorbuje, škodlivé – odstraňuje. Tento proces je možný díky „obráncům“ před toxiny : lymfatickému systému, kůži, plicím, játrům, ledvinám, očím, žaludku a střevům. Pokud se však najednou tyto „mechanismy porouchají“, zhroutí se také systém pro odvádění toxinů z těla.

LYMFATICKÝ SYSTÉM JE MÍSTO, KDE SE TOXINY SHROMAŽĎUJÍ…

Lymfa shromažďuje toxiny z organismu do lymfatických uzlin. Odtud se filtrují do krve a postupují do plic, kůže, jater, ledvin apod., aby se dál odváděly ven z těla. Porušení tohoto přírodního koloběhu vede k zahuštění lymfy a k hromadění toxických látek.

KŮŽE JE SÍŤ PRO ODVÁDĚNÍ TOXINŮ…

Kůže je výkonný vylučovací orgán. Když vnitřní orgány již nejsou schopny zvládat nápor „odpadu“, zapojí se rezervní orgán „pokožka“. Prostřednictvím potu a mazových žláz odstraňuje z těla škodlivé látky. Stav kůže obvykle názorně demonstruje následky „vnitřní intoxikace“: akné, otoky, alergické vyrážky, dermatitidy, nezdravá nažloutlá barva pokožky, předčasné vrásky a ztráta pružnosti.

ŽALUDEK JE „BRANKÁŘEM“ TOXINŮ…

Žaludek to je první bariéra, na kterou narazí toxiny v lidském těle. Zvracení není nic jiného, než způsob, jak zbavit tělo toxinů. Nicméně, v případě, že „brankář“ funguje špatně, tento ochranný mechanismus selže a místo toho, aby se člověku po zvracení ulevilo, začne cítit nadýmání, pálení žáhy, trpí nechutenstvím, coř vede ke snížení imunity a zhoršení zdravotního stavu.

PLÍCE JSOU VZDUCHOVÝ FILTR….

V plicích se velmi snadno hromadí toxiny. Část látek a metabolických zplodin pronikajících do plic může být odstraněna v podobě plynu při dýchání. Dále mohou být škodlivé látky odstraněny při kašli spolu s hlenem. V případě, že cítíte nutkání ke kašli, ale hlen neodchází, znamená to, že tělo nedokáže správně reagovat na toxiny.

JÁTRA JSOU DETOXIKAČNÍ JEDNOTKOU…

Játra jsou jedním z nejdůležitějších „čistících“ orgánů. Spolu se žlučí odstraňují z těla potenciálně toxické látky nebo zajišťují jejich zneškodnění.Právě proto narušení funkce jater vede k hromadění toxických látek.

OČI _ „VODOVODNÍ KOHOUTEK“ TOXINŮ…

Slzy obsahují velké množství zdraví škodlivých látek. Obyčejné slzení plní důležitou funkci – přispívá k odstranění toxinů. Proto dokonce i pro dospělé je občasný pláč užitečný.

LEDVINY – KREVNÍ FILTR…

Ledvin plní jednu z nejdůležitějších funkcí – filtrování. Nechávají v krvi užitečné látky a ty škodlivé odstraňují během produkce moči. Selhání ledvin představuje hrozbu pro celý organismus.

STŘEVA – „DOLNÍ KANÁL“ PRO TOXINY…

Střeva jsou hlavní cestou, po které postupuje veškeré jídlo, které se do organismu dostává. „Zanášení“ střev má za následek narušení absorpce vitamínů a živin, oslabení imunity, snížení energetického potenciálu organismu a jeho samoléčebných schopností.

Sdílet